קורס בטיחות בגובה

הדרכות עבודה בגובה זה לא משחק!
בחרו נכון – היחידה להדרכות בגובה!

קורס בטיחות בגובה

קורס בטיחות בגובה הינו קורס חובה אשר כל מי שעונה להגדרות "עבודה בגובה" חייב לעבור. קורס זה מקנה רישיון לעבודה בגובה. מבעד לכך שיש לכם רישיון לעבודה גובה, יש לכם גם מעין ביטוח לאחר הקורס. במקרה בו התרחשה תאונת עבודה הדבר הראשון שהמפקח על העבודה יבדוק הוא האם כל העובדים החזיקו ברישיונות מתאימים – אתם לא רוצים להיתפס ללא רישיון.

קורס בטיחות בגובה

קורס בטיחות בגובה – מניעת תאונות עבודה

אם נשווה את קורס בטיחות בגובה לקורס נהיגה נוכל להבין את ההשלכות באופן ברור יותר. כמו שאתם לא עולים על הרכב ללא רישיון (אנו מקווים), ככה גם אסור לכם לעבוד בגובה ללא רישיון. מה קורה במקרה בו עברתם תאונת דרכים כאשר אין לכם רישיון? השלכות משפטיות חמורות, ככה גם כאשר מדובר על רישיון לעבודה בגובה.

לאחר שהדגשנו את העניין הרשמי יותר של קורס בטיחות בגובה, כדאי שניגע בדברים החשובים באמת – מניעת תאונות עבודה. ישנה עובדה קיימת, נרשמה ירידה משמעותית בתאונות העבודה מאז הקמת תקנות עבודה בגובה. החוק הראשון אשר מחייב עובדים לעבור הכשרה נחקק בשנת 1988, ומאז בכל פעם מתווספות עוד תקנות – תקנות אלו נכתבו בדם. המטרה של קורס בטיחות בגובה היא להכשיר את העובדים ולהכיר בפניהם את כל האמצעים למניעת תאונות עבודה, החל מעבודה בגובה על סולם ועד סנפלינג.

קורס בטיחות בגובה – הכשרה, ריענון והדרכה

כפי שאתם בוודאי מבינים לא כל סוגי העבודה בגובה זהים, וכמו כן גם הקורסים הייעודיים. קורס עבודה בגובה מותאם לפי עבודתו של אותו בעל מקצוע. ההכשרה מתפרסת על גבי יומיים בדרך כלל, כאשר בסופם יעבור העובד מבחן. במשך זמן הלימודים אתם תוכשרו גם באופן מעשי וגם תיאורטי בכדי להבטיח שאת כל מה שלמדתם גם יישמתם.

מלבד להכשרה דרכה תזכו לקבל רישיון לעבודה בגובה, עליכם כל שנתיים לחדש את הרישיון שלכם באמצעות קורס ריענון זריז לעבודה בגובה. הקורס אורך מספר שעות בודדות, בקורס נעבור על כל המידע אותו אתם כבר מכירים וכמובן נעשיר אתכם בעוד מידע רלוונטי. ללא ריענון הרישיון שלכם לא בתוקף מטעם משרד העבודה, משמע אתם עובדים ללא רישיון.

אוקי, יש לנו קורס הכשרה וריענון, אך מה זאת קורס הדרכה? אם ברצונכם להיות מדריכי עבודה בגובה, מדריכים אשר יכולים להכשיר עובדים לעבוד בגובה וכך לקבל רישיון חוקי, עליכם לעבור את ההכשרה המתאימה. הכשרה זו מתפרסת על גבי חמישה ימי לימודים מעשיים ותיאורטיים. בקורס זה תקבלו את כל המידע הנרחב לגבי עבודה בגובה, לא משנה מהו סוג העבודה. חברות רבות מעדיפות לשלוח מספר מצומצם של עובדים לעבור את ההכשרה הזאת וכך הם יכולים להדריך את יתר עובדי החברה.

קורס בטיחות בגובה – מי חייב בקורס?

קורס בטיחות זה לא נועד עבור אלו המעוניינים להעשיר את הידע שלהם ולשמור על הביטחון שלהם בלבד, אלא על כלל העובדים אשר עובדים בגובה. עבודה בגובה על פי התקנות היא עבודה בהטיית הגוף בזווית של 45 מעלות ממקום גבוה העולה על שני מטרים, עבודה על משטח גבוה ללא מעקה או גידור, עבודה במקום בו העובד יכול ליפול לעומק של 2 מטרים. כמו כן, גם עבודה על סולמות, עבודה על במות וסנפלינג נחשבת לעבודה בגובה. כל מי שעבודה בגובה היא פרנסתו חייב לעבור את ההכשרה המתאימה. אם נמצא עובד ללא רישיון ייעודי הוא צפוי לקבל קנס, אם נגרמה תאונת עבודה בה מעורב עובד ללא רישיון העונש יכול להיות החל מקנס ועד למאסר, כמו כן גם המעסיק צפוי לקבל קנס והשלכות שונות שיכולות להשפיע על המשכיות העסק.

אז מה היה לנו בכתבה:
מאמרים אחרונים בנושא:

החזון שלנו

"מטרת ההדרכה הוא להכשיר את העובד לעבודה בגובה בהתאם לתוכנית המתאימה לסוג העבודה שעליו לעבוד.

ההדרכה נועדה להעניק לעובד כלים עיוניים ומעשיים על מנת שהעבודה בגובה תהיה בטוחה ורגועה. כמו כן מלמדים אותו כללים לטיפול ולמניעת מצבים מסכני חיים כמו כן ישנו לימוד של הכללים ההכרחיים לעבודה בשטח בסוף הקורס מקבל העובד את ההסמכה .

משך ההדרכה מותנת במספר הנושאים שעל העובדים להקיף."

היחידה להדרכה בגובה בישראל

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!