מדריך עבודה בגובה בקרית מלאכי

הדרכות עבודה בגובה זה לא משחק!
בחרו נכון – היחידה להדרכות בגובה!

 

כאשר עוסקים בעבודות בגובה הכוונה היא לקשת רחבה של סוגי עבודות ביניהן ניקיון חלונות בגובה באמצעות שיטת סנפלינג, ביצוע עבודות איטום ושיקום מבניםמדריך עבודה בגובה בקרית מלאכי בגובה, עבודות בניה ושיפוצים בגובה, עבודות עם סולם ובמות הרמה בגובה, עבודות עם מנוף, תיקון בעיות חשמל ואינסטלציה בגובה, הרחקת יונים בגובה ועוד. מדריך עבודה בגובה קרית מלאכי יציג בפניכם את כל מה שצריך וכדאי לדעת על עבודה בגובה בקרית מלאכי.

 

מדוע צריך מדריך עבודה בגובה בקרית מלאכי?

למעשה, כל עובד שעובד בגובה מחוייב על פי החוק במדינת ישראל לעבור קורס מסודר ומקצועי שמועבר על ידי מדריך או על ידי מוסד מוכר שיש לו את ההסמכה לבצע הכשרות עבור עובדים בגובה.  קורס עבודה בגובה בקרית מלאכי מתאים לכל אדם שעובד בגובה כמו למשל ממוני בטיחות בפרויקטים, מנהלי עבודה, עובדי סנפלינג, מנקי חלונות, מרחיקי יונים ועוד.

 

 

מה התפקיד של מדריך עבודה בגובה קרית מלאכי?

התפקיד העיקרי של מדריך עבודה בגובה בקרית מלאכי הוא להציג בפני העובדים את כל הסכנות, הבעיות, האתגרים והסיכונים הקיימים בביצוע עבודה בגובה. המדריך יספק לעובדים כלים, מיומנויות וידע שיעזרו להם בשטח ויפחיתו משמעותית את הסיכוי והסיכון בזמן העבודה. קורס למדריכי עבודה בגובה בקרית מלאכי בעצם מכשיר את העובדים דרך מעבר תכנים הקשורים בביצוע העבודה בגובה, הכרת הציוד בו עושים שימוש כמו במות הרמה, סולמות, קונסטרוקציות למיניהן ועוד.

 

אחריות המעסיק לשלוח את כל העובדים לקורס הדרכה בגובהמדריך עבודה בגובה בקרית מלאכי

האחריות היא של המעסיק אך כמובן שגם העובד מחוייב לקחת על כך אחריות. כל מעסיק שבוחר להעסיק עובד לצורך ביצוע עבודות בגובה בקרית מלאכי, מחוייב לשלוח את העובדים שלו לקורס כזה. המטרה היא להעניק לעובד את הכלים, הידע והביטחון כדי שבשטח יוכל לבצע את העבודה וגם לשמור על החיים שלו, של האנשים איתם הוא עובד ושל העוברים ושבים. בנוסף, כל מנהל מחוייב לתת לעובדים שלו את הציוד המתאים לביצוע העבודה בפועל כאשר יש התאמה מלאה בין סוג הציוד לסוג העבודה והוא נמצא ברמת תקינות מושלמת.

 

מדריך עבודה בגובה בקרית מלאכי מקטין את הסיכוי לתאונות ופציעות

האחריות על מדריכי עבודה בגובה בקרית מלאכי היא עצומה ונמצא כי מדריכים מקצועיים ומנוסים המעבירים את ההכשרות הללו מסייעים להפחית את הסיכון לתאונות ופציעות בגובה. למעשה, כבר בשנת 2007 במדינת ישראל הוציאו חוק שמחייב כל עובד בגובה בקרית מלאכי או בעיר אחרת לעבור קורס לעבודה בגובה ואף לבצע ריענונים לחידוש הרישיון.

מה נחשב לעבודה בגובה ומה החוקים של הקורס?

כל עבודה מעל 2 מטרים נכנסת תחת הקטגוריה של עבודות בגובה. גם עליה על סולם בגובה של יותר משני מטרים היא עבודה בגובה. התפקיד של המעסיק הוא לבדוק שהעובד מקפיד לעשות שימוש בציוד המתאים כמו ציוד מגן ומבצע את כל ההוראות והנהלים שעבר בקורס. אחרי הקורס יקבלו העובדים היתר על פי חוק לבצע עבודות בגובה. כל מדריך עבודה בגובה בקרית מלאכי יכול על פי החוק להדריך לכל היותר עד עשרים וחימש עובדים. התרגולים נעשים בקבוצות של עשרה עובדים בכל פעם.

 

מדריך עבודה בגובה בקרית מלאכי מחויב בהסמכה

יש חשיבות מאוד גדולה לכל התחום הזה של עבודות בגובה, זאת אחרי שהייתה עליה מאוד גדולה בכמות התאונות. לכן רק מי שעבר קורס מוסמך דרך גוף מוכר יכול להעביר בעצמו הכשרות. כל המדריכים לעבודה בגובה נכנסים לרשימת פנקס של משרד התמ“ת ויכולים בעצם להעביר הדרכות.

 

תפקידים של מדריך לעבודה בגובה בקרית מלאכי

פרט לעובדה שהמדריך מעביר את התכנים עליו גם:

 1. לבצע סיורים באתר הבניה לביצוע התרגולים בקורס. עליו לראות כי הכל תקין וקבעו לפי כללי הבטיחות.
 2. לוודא כי יש התאמה בין תכניות ההדרכה לבין הקבוצות
 3. לוודא כי ערכות ציוד תקינות ושלמות

 

מה הקשר בין מדריך עבודה בגובה בקרית מלאכי לרישיון עבודה בגובה ?

קיים קשר ישיר בין מדריך עבודה בגובה בקרית מלאכי לבין רישיון לעבודה בגובה משום שהמדריך יהיה בסופו של דבר אחראי על קבלת הרישיון ובלי הרישיון העובד לא יכול להתחיל לבצע עבודות. את הרישיון עבודה בגובה יקבל החניך לאחר שסיים את הקורס בהצלחה. מה לומדים במהלך הקורס?

 

 • כיצד עובדים באופן בטוח בגובה?
 • כללי בטיחות לעבודה בגובה
 • כיצד יש לבדוק רתמת בטיחות?
 • כיצד ניתן לחלץ עובד במצוקה בצורה נכונה על סולם?
 • כיצד עובדים על סל הרמה?
 • כיצד עובדים על פיגומים?
 • מה נחשבת עבודה בגובה?
 • מהם הסיכונים הקיימים בעבודה בגובה?
 • תרחישי סיכון
 • ניתוח תאונות עבודה
 • דרישות תקנות
 • אחריות אישית מהי וכיצד מפגינים אותה בשטח?
 • אחריות ניהולית מהי וכיצד מפגינים אותה בשטח?
 • שימוש בציוד לתהליכי עבודה בגובה
 • זיהוי לצד איתור סיכונים בשטח
 • בדיקת אזורים לעבודה
 • איך עושים שימוש ברתמות וכיצד נכון לעגן עובדים
 • יצירת תקשורת וסימנים לאיתות בזמן חירום
 • ועוד. ..

מטרת העל של קורס עבודה בגובה בקרית מלאכי הוא ללמד איך עושים שימוש נכון בציוד תוך הקפדה על כל כללי הבטיחות.

 

קורס עבודה בגובה לפי סוג ההכשרה לה אני מתאים

כל עובד בעבודה בגובה יש מעליו מנהל עבודה. כאמור, גם מנהל עבודה מחוייב להחזיק ברישיון עבודה בגובה על פי חוק. כדי שהעובד ישובץ בקורס שמתאים לו, יש למלא שאלון מסודר בו אוספים מידע על סוג ואופי העבודה שמתבצעת, זאת במטרה להתאים את הקורס המתאים לעובד. לפני השיבוץ לקורס מנהל העבודה מחוייב לענות על רשימת שאלות חשובות וקריטיות לשיבוץ העובד או העובדים לקורס.

 

לכמה זמן תקף הרישיון אחרי הקורס?

לפי החוק במדינת ישראל רישיון לעבודה בגובה בתוקף לשנתיים בלבד. אחריהן נדרש העובד לבצע קורס רענון.

 

רוצה להיות מדריך עבודה בגובה בקרית מלאכי?

יש כמה בעלי תפקידים שמוסמכים על פי חוק להיות מדריכים לעבודה בגובה בקרית מלאכי ואף להעניק לחניכים שלהם את הרישיון בסוף הקורס:

 1. מנהל עבודה בתחום הבניה
 2. ממונה בטיחות (כשירות שנתיים)
 3. אדם עם ניסיון בתחום העבודות בגובה שעובר הכשרה מיוחדת להיות מדריך

 

כמה זמן נמשך הקורס?

כל קורס נמשך זמן קצת אחר בהתאם לסוג העבודה שהעובד מבצע. משך הקורס נע בין 5 ימים לשבועיים

 

 

כמה עולה הקורס לעבודה בגובה?

מחיר קורס לעבודה בגובה נע בין 2,600-4,500 ש“ח בהתאם להכשרות שי לעבור.

 

לסיכום, תחום עבודות בגובה הוא תחום סופר עדין ומורכב המחייב את האדם שעובד בו לקבל את הידע, הכלים והמיומנויות לביצוע העבודה בפועל תוך הקפדה על כל כללי הבטיחות. הידע שמועבר בקורס מציל חיים נקודה ואין להקל בכך ראש. עובד שלא סיים את ההכשרה או שתוקף רישיונו פג מחוייב לגלות אחריות ולבצע את הקורס מחדש. כל עובד אשר בוחר לעבוד בתחום של עבודות בגובה מחוייב לגלות עירנות, קשיבות ולפעול תמיד על פי התכנים שמועברים בקורס. לפני שמעסיק בוחר לשבץ את העובדים שלו בקורס לעבודה בגובה ושם את העובדים שלו תחת עיניהם הקפדניות של מדריכים לעבודה בגובה עליו לבצע מחקר שוק ולוודא כי מדובר בגוף מקצועי שפועל על פי כל החוקים בחוק.

 

אז מה היה לנו בכתבה:
מאמרים אחרונים בנושא:

החזון שלנו

"מטרת ההדרכה הוא להכשיר את העובד לעבודה בגובה בהתאם לתוכנית המתאימה לסוג העבודה שעליו לעבוד.

ההדרכה נועדה להעניק לעובד כלים עיוניים ומעשיים על מנת שהעבודה בגובה תהיה בטוחה ורגועה. כמו כן מלמדים אותו כללים לטיפול ולמניעת מצבים מסכני חיים כמו כן ישנו לימוד של הכללים ההכרחיים לעבודה בשטח בסוף הקורס מקבל העובד את ההסמכה .

משך ההדרכה מותנת במספר הנושאים שעל העובדים להקיף."

היחידה להדרכה בגובה בישראל

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!