מדריך עבודה בגובה רשום

הדרכות עבודה בגובה זה לא משחק!
בחרו נכון – היחידה להדרכות בגובה!

מדריך עבודה בגובה רשום

עבודה בגובה הינה עבודה המוגדרת כעבודה מסוכנת, זאת בשל עובדים רבים וגם עוברי אורח אשר קיפחו את חייהם כתוצאה מעבודה בגובה. רבים סוגי העבודה אשר עונים להגדרה של עבודה בגובה, ובכדי שתוכלו לבצע את העבודה בצורה הבטוחה ביותר עליכם להחזיק ברישיון עבודה בגובה אותו אתם מקבלים לאחר הדרכה על ידי מדריך עבודה בגובה רשום.

מדריך עבודה בגובה רשום – מה זה?

אם נפתח את האינטרנט ונחפש קורסים של עבודה בגובה נוכל לראות את ההיצע הרחב שיש. אך חשוב לציין, לא כל הקורסים שאתם רואים מוכרים על ידי משרד העבודה. בכדי שתוכלו להנפיק רישיון חוקי לעבודה בגובה עליכם לעבור הכשרה על ידי מדריך עבודה בגובה רשום מטעם משרד העבודה ואגף הפיקוח על העבודה. מדריך עבודה בגובה הינו מדריך אשר עבר הסמכה להכשרת עובדים על סוגי העבודה בגובה המגוונים, שהרי אין שיטה אחת לעבודה בגובה, אמצעי הבטיחות משתנים בהתאם לסוג העבודה.

בכדי להבטיח שאתם שולחים את העובדים שלכם לקורס אשר ינפיק לכם רישיון חוקי, עליכם תחילה לברר האם אותו ארגון מוכר על ידי משרד העבודה. במקרה בו אין הכרה, לא משנה מה אומרים לכם, אין לכם שום סיבה להגיע לאותו מקום, כנראה ישנה סיבה לכך שמשרד העבודה אינו מכיר במקום. חשוב להדגיש, למשרד העבודה יש אינטרס שכלל העובדים יחזיקו ברישיון עבודה בגובה, מלבד לכך אפילו משרד העבודה מעניק מימון לקורס בשביל לעודד עבודה.

מדריך עבודה בגובה רשום

מדריך עבודה בגובה רשום – האם כל אחד יכול לעשות זאת?

מדריך עבודה בגובה רשום הינו מדריך שעבר את ההסמכה הקשה והמורכבת ביותר לעבודה בגובה, מדובר על קורס תיאורטי ומעשי אשר נוגע בכל סוגי העבודה בגובה. אותו מדריך יודע אילו כלים ראויים לשימוש בעבודה בגובה, מהן הבדיקות שיש לעשות לפני תחילת העבודה וכמו כן הוא מכיר בכל אמצעי הבטיחות בהם יש לנקוט לפני ובזמן העבודה בגובה.

הפתרון אשר מוצע לחברות גדולות הוא להכשיר את אחד או יותר מעובדי החברה להיות מוסמכים להעביר הדרכה בגובה. בכדי לעשות זאת יש לשלוח את העובדים לעבור הסמכה למדריך, קורס בן 5 ימים בדרך כלל אשר מונה בתוכו את כל המידע שיש על המדריך לדעת. כמו כן, אותו מדריך עובר בחינה בתום הקורס אשר קובעת אם יוכל להדריך עובדים אחרים לעבודה בגובה או שמה יצטרך לעשות את הקורס בשנית. פתרון זה נועד בכדי לחסוך לחברות גדולות את המשאבים לשליחת עובדים רבים להדרכה בגובה, הן מבחינת זמן עבודה והן מבחינה כלכלית.

ביטחון לפני הכל!

עובדים רבים, בעיקר צעירים רואים בהדרכות אלו כבזבוז זמן, או אפילו יום כיף מטעם העבודה. עליכם להבהיר לעובדים עוד טרם הקורס את החשיבות שיש בהדרכה הזאת. זכרו, עבודה בגובה לא מסכנת רק את העובדים שהרי בסופו של דברים כל אחד אחראי לחיים שלו, אלא גם את עוברי האורח. לצערנו אנו למדים ממקרי עבר שעוברי אורח שאינם קשורים כלל למקום העבודה נפגעו פגיעות קשות בשל רשלנות מצד העובדים. ההשלכות במקרה של תאונת עבודה יכולות להתחיל מקנסות עבור העובד והמעסיק, ובמקרה בו יש נפגעים ההשלכות יכולות להיות גם מאסר של פגיעה או הריגה בשגגה.

עוד טיפ מאיתנו, גם כאשר כל העובדים שלכם עברו קורס עבודה בגובה, אנו ממליצים תמיד להשאיר אדם שיפקח על העבודה מטעמכם, ממונה בטיחות. מצד אחד אתם גם מכסים את עצמכם ודואגים למנוע מקרים חריגים שהיו יכולים להתרחש, מצד שני אתם גם מהווים דוגמא לעובדי החברה, ככה העובדים יכולים להבין את החשיבות שיש בדבר, וגם שיש מי שדואג להם.

אז מה היה לנו בכתבה:
מאמרים אחרונים בנושא:

החזון שלנו

"מטרת ההדרכה הוא להכשיר את העובד לעבודה בגובה בהתאם לתוכנית המתאימה לסוג העבודה שעליו לעבוד.

ההדרכה נועדה להעניק לעובד כלים עיוניים ומעשיים על מנת שהעבודה בגובה תהיה בטוחה ורגועה. כמו כן מלמדים אותו כללים לטיפול ולמניעת מצבים מסכני חיים כמו כן ישנו לימוד של הכללים ההכרחיים לעבודה בשטח בסוף הקורס מקבל העובד את ההסמכה .

משך ההדרכה מותנת במספר הנושאים שעל העובדים להקיף."

היחידה להדרכה בגובה בישראל

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!