מאיזה גובה נחשב עבודה בגובה

עיקרי הדברים:

מאיזה גובה נחשב עבודה בגובה

עבודה בגובה הינה עבודה בעלת רמת סיכון גבוה. בעבר החוק אינו היה נוקשה כמו היום בכל הנוגע לעבודה בגובה. כיום, חשוב להכיר מאיזה גובה נחשב עבודה בגובה מכיוון שיש צורך ברישיון בתוקף כדי לבצע את עבודות אלו. על מנת שתוכלו להכיר את כל החובות והזכויות שלכם, עליכם לפנות לממונה על הבטיחות וכמובן חשוב שתכירו בעצמכם את בסיס החוקים.

 

מאיזה גובה נחשב עבודה בגובה – התקנות

מכיוון שיש סוגים שונים של עבודה בגובה, החוק שנחקק בשנת 1988 ועבר שינויים רבים במהלך השנים מציג בצורה ברורה מאיזה גובה נחשב עבודה בגובה. על פי התקנות כל עבודה אשר הנפילה ממנה יכולה להגיע לעומק של שני מטרים ומעלה נחשבת לעבודה בגובה, כמו כן כל עבודה במקום גבוה ללא מעקה תקין או ללא גידור נחשבת לעבודה בגובה, גם הטיית הגוף מבעד לחלון, מעקה וכד' בזווית של 45 מעלות נחשבת לעבודה בגובה. עבודה בגובה מצריכה ציוד הגנה אישי, אפילו אם מדובר על עלייה על סולם בלבד, ניתן לדעת שיש לכם את כל ציוד המיגון הנדרש, קסדה, רתמות וכן הלאה.

מאיזה גובה נחשב עבודה בגובה

מאיזה גובה נחשב עבודה בגובה – עבירה על החוק

הבעיה מתחילה כאשר ישנה יהירות כלשהי בעבודה, כאשר עובדים בטוחים שאין שום סיכון בפעולה שהם עושים, וכתוצאה מכך הוא לא שמים ציוד מיגון, או שאפילו לא קושרים את עצמם בעת עבודה בהטייה. יש להדגיש כי יש ציוד מיגון לכל סוג עבודה, יש ציוד מיגון המתאים לעבודה בגובה, יש ציוד מיגון אשר מגן עליכם בעת נפילה בצורה המקסימלית, ויש ציוד מיגון אשר מונע את הנפילה. בקורס עבודה בגובה אתם לומדים את השימוש הנכון בכל סוג ציוד.

החוקים אשר נחקקו בנוגע לעבודה בגובה אינם בגדר המלצות, אלא בגדר חובה. כל עובד אשר ייתפס ללא רישיון או עובר על החוקים יכול להישפט, העונש מתחיל מקנסות ויכול להיגמר במאסר כאשר יש נפגעים. בתור מעסיק, עליך לוודא שאין אף עובד אשר מדלג על החוקים, בכל רגע עלול להתרחש אסון, ומלבד לכך ישנו פיקוח חיצוני של אגף הפיקוח על העבודה אשר שולח פקחים לוודא שאין אדם עובר עבירות מסכנות חיים. ברגע בו נתפס אחד העובדים שלא עובד על פי חוק, מלבד לקנס אישי עבורו גם העסק נקנס. ברגע בו יש נפגעים אשר הם עוברי אורח, או עובדים מן המניין, העונש הרבה יותר חמור וייתכן ויסגרו את העסק לצמיתות.

מאיזה גובה נחשב עבודה בגובה – קורס

כדי לקבל רישיון לעבודה בגובה ולעבוד על פי חוק ישנו קורס עבודה בגובה אשר כל עובד חייב לעבור. אורך הקורס הוא יומיים והקורס מונה בתוכו את כל המידע התיאורטי והמעשי שעל העובד להכיר. אנו מעניקים לכל עובד ועובד דגשים של עבודה בגובה בתחום שלו, זאת על מנת שיוכל לעבוד בבטחה גם כאשר אין אנשים סביבו. בכל אופן, אנו מציעים תמיד לממונה על הבטיחות בעבודה שלכם להעניק באופן שוטף דגשים לכל הנוגע לעבודה בגובה וכללי זהירות בכלל.

הקורס מתאים לכל סוגי העבודה, תוכלו לשלוח את העובדים שלכם ביחד או לחוד. במקרה בו ישנה כמות גדולה של עובדים אשר צריכים לעבור את הקורס, אנו ממליצים לכם לשלוח את אחד העובדים לקורס מדריכי עבודה בגובה. לאחר חמישה ימים בקורס יוכל גם הוא להעביר את ההדרכות, ולאחר מכן יקבלו כל עובדי החברה אשר עברו את הקורס רישיון עבודה בגובה. הרישיון תקף לשנתיים, לאחר מכן יש לחדש אותו על ידי ביצוע ריענון, כך כל שנתיים.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

מדריכי עבודה בגובה משרד העבודה
בלוג

מדריכי עבודה בגובה משרד העבודה

מדריכי עבודה בגובה משרד העבודה בכדי לקבל את הרישיון אשר מעניק לכם את היכולת לעבודה בעבודה הנחשבת לעבודה עבודה עליכם

מדריך עבודה בגובה רשום
הדרכות עבודה בגובה

מדריך עבודה בגובה רשום

מדריך עבודה בגובה רשום עבודה בגובה הינה עבודה המוגדרת כעבודה מסוכנת, זאת בשל עובדים רבים וגם עוברי אורח אשר קיפחו

חידוש אישור עבודה בגובה
אישורי עבודה בגובה

חידוש אישור עבודה בגובה

חידוש אישור עבודה בגובה חידוש אישור עבודה בגובה הינו הכרח בסיסי להמשך העבודה שלכם, ללא אישור זה לא תוכלו להמשיך

קורס עבודה בגובה בחריש

  ישנו קורס עבודה בגובה בחריש, במרכז, בדרום ובכל אזור ארץ למעשה, אך הבחירה שלכם חייבת להיות ספציפית וחכמה. ארגונים

קורס עבודה בגובה בעומר

  ישנו קורס עבודה בגובה בעומר, במרכז, בדרום ובכל אזור ארץ למעשה, אך הבחירה שלכם חייבת להיות ספציפית וחכמה. ארגונים

קורס עבודה בגובה בתל-אביב

  ישנו קורס עבודה בגובה בתל-אביב, במרכז, בדרום ובכל אזור ארץ למעשה, אך הבחירה שלכם חייבת להיות ספציפית וחכמה. ארגונים

Call Now Button