כל מה שצריך לדעת על תפקידו של יועץ בטיחות אש

הדרכות עבודה בגובה זה לא משחק!
בחרו נכון – היחידה להדרכות בגובה!

פעמים רבות אתם שומעים על אנשים שמתו משריפה,רבים ובוודאי אתם אינם מודעים לכך כי במקרים רבים ניתן למנוע את המוות המיותר הזה על ידי הגנה של המקומות הללו מפני שריפה.

רבים חושבים כי המוצרים האלו עולים יקר מאד או האישור עולה יקר או פשוט לא מודעים לכך שניתן למנוע את השריפות הבאות באמצעים פשוטים מאד. 

ניתן לראות כי בשנים האחרונות התחום של יועץ בטיחות אש נעשה נפוץ מאד  האנשים מכירים ביכולות לו והם מפנים אליהם את כל השאלות שלהם. במאמר זה אנו נלמד על יועץ בטיחות אש מהו מהם הסמכויות שלו ועוד מגוון רחב של מידע עליו. 

חידוש אישור עבודה בגובה

מהו יועץ בטיחות אש? 

יועץ בטיחות אש הוא בעל מקצוע  שיש לו תעודה, לאחר שסיים קורס בנושא של ממונה בטיחות אש. מדובר על קורס מקצועי ואיכותי קורס זה מיועד עבור אנשים מקצועיים הרוצים להתמקצע במקצוע חשוב ומוערך.

 קורס זה נותן מגוון רחב של כלים איכותיים ומקצועיים ומקנה ידע רחב ומקצועי בנוגע לכל התקנות ונהלים בנושא של בטיחות אש. קורס זה הופך את האדם למקצועי במיוחד ולשולט בתחום של התקנות האלו.

 מטרת התקנות האלו הוא להיערך למקרים של שריפה בבתים במוסדות בארגונים ועוד מקומות למצב של שריפה הן במקרים של שגרה והן במקרים של חירום. 

למה צריך בכלל יועץ לבטיחות אש? 

רבים שואלים מדוע יש צורך באדם כזה שמומחה לתקנות האלו על מנת להימנע משריפה.  יש להבין כי אמנם שריפות יכולות להתרחש גם במקומות אשר הגנו על עצמם בכל האמצעים הנדרשים. 

על פי החוק כל מוסד ארגון ומקום ציבורי ומבנים שונים. מקומות אלו מחויבים בתכנון והקמה של תשתיות אשר במקרי של שריפה על מנת למנוע מקרים כאלו. 

לא כל אדם מוסמך לבדוק את תכנון המערכות האלו. מערכות אלו צריכות להיות מתוכננות היטב על  פי הכללים שיש בחוק בנוגע לבטיחות באש, ולכן יש צורך באדם המומחה לתקנות האלו. על מנת שהוא יתכנן את התשתיות האלו ובנוסף לתכנון הזה הוא יאשר את המערכת הקיימת במוסדות המדוברים. 

מה התפקיד של יועץ לבטיחות אש?

התפקיד של יועץ לבטיחות אש מעבר לתכנון והקמה של מערכות אלו. הוא אמור לפקח על הקמה ותכנון של מערכות כאלו בבתי עסק קיימים ושמערכת כזו מחויבת להיות להם על פי החוק. על פי החוק מערכת זאת חייבת לכלול מגוון רחב של אמצעים להגנה על מנת שהיא תעמוד בפני החוק ותקבל את האישור של יועץ לבטיחות אש. 

כמו כן בנוסף לבדיקת המערכות הללו יועץ לבטיחות אש מחויב לבדוק את הציוד של כיבוי האש אשר מחויב להיות על פי חוק בשטח המוסד או הבניין בין הציוד שעליו לבדוק את התקינות שלו הוא : מתזים,,מטפים, ספרינקלים, ועוד ציוד שצריך על פי החוק. 

על אלו תחומי יועץ לבטיחות אש אחראי?

חשוב להבין כי יועץ בטיחות אש אחראי על מגוון רחב של תחומי בטיחות הוא אחראי על ייעוץ לבטיחות אש לארגונים בניינים מפעלים ועוד, כמו כן הוא אחראי על בדיקת תקינות של מערכות לכיבוי אש ועשן הקיימות בארגונים או במפעלים ועל תיקונן במקרה הצורך.

הוא אחראי על כתיבת נהלים ברורים ומדויקים במקרה של פריצת שריפה המתאימה בדיוק למוסד, כמו כן הוא צריך להכין מערכי הדרכה בנושא של בטיחות אש. בין הנושאים האלו ניתן למצוא את : 

  • הכנת תיק שטח ותיק בטיחות באש- על יועץ  בטיחות האש להכין תיק ייחודי לכל מוסד. התיק הזה צריך לכלול את המסמכים הבאים: תרשימי המבנה,  המיקום של אמצעי ההגנה במבנה, מידע אודות המערכות לכיבוי אש ועשן שיש במבנה, תכנית מילוט של יציאת חירום הקיימות במבנה, ביקורת ועוד 
  • לייעץ עבור התקנה של מערכות כיבוי אש ועשן – יועץ בטיחות אש אמור לבחור בעבור המבנה את המערכת לכיבוי אש ועשן הטובה ביותר בשבילו על היועץ בטיחות אש להתחשב במגוון פרמטרים גולל ומיקום המבנה ועוד 
  • בדיקות סריקות ובדיקות תקופתיות – כחלק מעבודתו של יועץ האש הוא אחראי על תכנון תכנית בריחה והגנה של האנשים הנמצאים במבנה במקרה של פריצת שריפה לכן הוא חייב לסרוק  ולהכיר את השטח היטב לצורך כך . 

אז מה היה לנו בכתבה:

הנדימן

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

החזון שלנו

"מטרת ההדרכה הוא להכשיר את העובד לעבודה בגובה בהתאם לתוכנית המתאימה לסוג העבודה שעליו לעבוד.

ההדרכה נועדה להעניק לעובד כלים עיוניים ומעשיים על מנת שהעבודה בגובה תהיה בטוחה ורגועה. כמו כן מלמדים אותו כללים לטיפול ולמניעת מצבים מסכני חיים כמו כן ישנו לימוד של הכללים ההכרחיים לעבודה בשטח בסוף הקורס מקבל העובד את ההסמכה .

משך ההדרכה מותנת במספר הנושאים שעל העובדים להקיף."

היחידה להדרכה בגובה בישראל

עבודות איטום במקלחת

איטום היא שיטה למניעת כניסת מים או יציאה מחלק מהבית באופן זמני. זה נעשה בדרך כלל במהלך סופות גשם, חורף

מדריך עבודה בגובה בחריש

  כאשר עוסקים בעבודות בגובה הכוונה היא לקשת רחבה של סוגי עבודות ביניהן ניקיון חלונות בגובה באמצעות שיטת סנפלינג, ביצוע

מדריך עבודה בגובה בעומר

  כאשר עוסקים בעבודות בגובה הכוונה היא לקשת רחבה של סוגי עבודות ביניהן ניקיון חלונות בגובה באמצעות שיטת סנפלינג, ביצוע

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!