בטיחות בגובה

הדרכות עבודה בגובה זה לא משחק!
בחרו נכון – היחידה להדרכות בגובה!

בטיחות בגובה מתחלק לשני דברים שיש על כל מעסיק לקחת בחשבון. הדבר הראשון שיש לקחת בחשבון הוא שעובד אשר לא עובד תחת התנאים המוכרים בחוק המאפשרים לעבוד בעבודה בגובה עובר עבירה פלילית. עבירות פליליות מסוג זה יכולות להוביל להשלכות כמו קנסות ועד מאסר. מלבד לעניין הכיסוי של העסק שלכם, קחו בחשבון שניהול נכון בעבודה בגובה מציל חיים, ניתן לראות את ההבדלים בין הזמנים לפני רישיון עבודה בגובה ואחרי, נוצרה ירידה משמעותית בתאונות העבודה.

בטיחות בגובה – תאונות עבודה

לצערנו תאונות עבודה הינה תופעה שעדיין לא הצליחו למגר לחלוטין. תאונות עבודה מתרחשות בכל סוג עבודה, אך המקום הנפוץ ביותר לתקריות אלו הוא בענף הבנייה. בענף זה העובדים נמצאים זמן רב תחת תנאי עבודה לא פשוטים, בין אם זה השעות המוקדמות, המשקלים הכבדים ואף השמש שלא ניתן למצוא ממנה מכסה. תאונות עבודה יכולות לקרות גם אם שמרנו על כל תנאי הבטיחות ועבדנו בצורה מדויקת בהתאם לחוק. אך כאשר אנו מדייקים בפעולות הבטיחותיות אותן אנו נוקטים בזמן העבודה הסיכויים לכך שתקרה תאונת עבודה הינה מזערית.

חשוב להדגיש, תאונות עבודה מובילות לפגיעות גוף ורכוש, אך לא רק של העסק עצמו. לצערנו כבר קרו מקרים בעבר בהם אנשים שכלל לא מעורבים באתר הבנייה נפגעו עקב רשלנות מצד עובדי הבניין. לכן, כאשר אתם עובדים תוך שמירה על כל כללי הזהירות הינכם לא רק דואגים לעצמכם, אלא גם לעוברי אורח אשר נמצאים בקרבת האתר.

בטיחות בגובה

בטיחות בגובה – רישיון חובה

עבודה בגובה היא עבודה העונה לאחד המאפיינים הבאים: עבודה בגובה של מעל שני מטרים, עבודה בגובה ללא גידור או מעקה, עבודה המצריכה הטיית הגוף בזווית של 45 מעלות. ענף הבנייה, מדריכי סנפלינג, מנקה חלונות, חשמלאי מזגנים ועוד הרבה חייבים להחזיק ברישיון זה מבחינה חוקית. מדובר על רישיון חובה על פי חוק, ממה בדומה לרישיון רכב, ללא הרישיון אסור לכם לבצע אף פעולה בתחום.

אופן הוצאת הרישיון הוא בראש ובראשונה על ידי יצירת קשר עם ארגון המוסמך להעביר הדרכות בטיחות בגובה מטעם משרד העבודה. כיום יש ארגונים שונים אשר מעניקים הדרכות לחברות גדולות ולעצמאיים. הקורס בתשלום, אך ניתן למצוא מימון חלקי או מלא דרך משרד העבודה המעודד עבודה בענפים אלו. אם אתם חיילים משוחררים תוכלו לשלם על הקורס באמצעות דמי הפיקדון שלכם. עלות הקורס נע בסביבות ה-2,000 שקלים, המחיר משתנה בהתאם לכמות המשתתפים, סוג העבודה וסוג הארגון.

יש לציין, ישנה אפשרות לחברות גדולות להסמיך מדריך מטעמן, זאת על ידי שליחתו לקורס בן 5 ימים אשר מכשיר אותו להיות מדריך חוקי. עלות הקורס עבודה בגובה נעה בסביבות ה-4,500 ש"ח. מלבד לכך, לאחר קבלת הרישיון עליכם לחדש את הרישיון כל שנתיים על ידי הדרכת ריענון בת כמה שעות בעלות סמלית מאוד.

בטיחות בגובה – ציוד מתאים

כדי לעבוד בביטחון בגובה יש צורך בציוד המתאים, עליכם להכיר את כל האביזרים הנדרשים בכדי למקסם את הביטחון עבור העובדים שלכם, ההדרכה אינה יעילה ללא ציוד מתאים. ציוד הבטיחות מתחלק לשלושה סוגים: ציוד למניעת נפילות (אבטחה ועיגון), ציוד בלימה (ציוד הגנה כדי להפחית בצורה משמעותית את המכה), ציוד מגן אישי (ציוד חובה על כל עובד הנמצא בגובה, קסדה, רתמות ונעלי עבודה מתאימות).

הקורס אמנם מקנה לכל העובדים ידע תיאורטי וניסיון מעשי, אך גם מסביר לעובד על כל ציוד החובה שעליו להחזיק בו. עבודה ללא ציוד מתאים מסכנת את העובד ואת עוברי האורח, עבודה ללא ציוד מתאים נחשבת לעבודה רשלנית אשר גם היא יכולה להוביל להליכים משפטיים.

 

אז מה היה לנו בכתבה:
מאמרים אחרונים בנושא:

החזון שלנו

"מטרת ההדרכה הוא להכשיר את העובד לעבודה בגובה בהתאם לתוכנית המתאימה לסוג העבודה שעליו לעבוד.

ההדרכה נועדה להעניק לעובד כלים עיוניים ומעשיים על מנת שהעבודה בגובה תהיה בטוחה ורגועה. כמו כן מלמדים אותו כללים לטיפול ולמניעת מצבים מסכני חיים כמו כן ישנו לימוד של הכללים ההכרחיים לעבודה בשטח בסוף הקורס מקבל העובד את ההסמכה .

משך ההדרכה מותנת במספר הנושאים שעל העובדים להקיף."

היחידה להדרכה בגובה בישראל

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!